YENİ
ÜYELİK
ŞİFREMİ
UNUTTUM?

135 Kişi Sohbet Ediyor

KumraL.!

KumraL.!

YagmuRa Benzer..Kiminin CesaReTi YokTuR KaCaR.... KimiSiDe iLiKLeRiNe KaDaR YasaR.!!

`·.ߥ-«Pµ§µ.·´

`·.ߥ-«Pµ§µ.·´

Kalbin Gözü Körse , Görünmez Göze [ ALLAH ]

İnsan gerçek dostlarını felaket anında tanır. Yenilgi yılları, iyi bir okuldur.

DeNiZ-gEzMiŞ

DeNiZ-gEzMiŞ

Akıl bir kuzu, nefîs bir kurt, iman ise çobandır. İman kuvvetli olmazsa nefîs aklı yer

FLaNKeSs

FLaNKeSs

Bazen İnsan Susmak İstiyor Ama Gözler Görüyor Susmakta Çare Olmuyor

ß é ß é q..

ß é ß é q..

.Giт Şiмdi Kiмin Gєяçeği OLuяsan Ol ! Aятık Haчaliм Bilє Dєğilsiη...

ß é ß é q..

ß é ß é q..

Benim ÇıkaRsıZ YaşAntım, sizin Menfaat Terazinizi Bozar demiştim..

Derya

Siteye Giriş Yaptı

.. deep

Siteye Giriş Yaptı

Sesli sohbet sanal disk ile çift giriş ve kurulum

Merhaba değerleri üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz.Bildiginiz üzere sesli sohbet  paneline bir bilgisayardan sadece bir giriş yapılabilmektedir.Aynı anda farklı iki siteye yada aynı siteye birden fazla giriş normal olarak yapılamamaktadır.Lakin,sanal bilgisayar veya benzeri yazılımlarla rahatlıkla coklu giriş yapılabilmekte.

 Genel olarak sanal disk (Sanal pc )oluşturan yazılımların kullanma amacı birden cok işletim sistemi ( veya işletim sistemi çekirdegi ) olarak bilinen Gnu/ linux,windows xp v.s gibi sistemleri bir bilgisayar üzerinden kullanılmasına olanak sağlamaktadır.Birden fazla işletim sistemini bir bilgisayar üzerinden kullanmak isteyen kişiler genelde yazılım ve web guvenlik ile uğraşan kişilerdir.

 Çoğunlukla vmware workstation sanal pc kullanılmaktadır ve vmware workstation üzerine bir çok işletim sistemini kurabilir bir bilgisayar üzerinden birden fazla bilgisayar kullanmış olursunuz.

Fakat,vmware workstation dan kolay kullanımlı ve seslisohbet sitelerine hızlı ve basit bir şekilde birden fazla giriş yapılmasına olanak saglayan ayrıca guvenilmeyen baglantıları veya dosyaları üzerinde açmanıza olanak sağlayan sandboxie ile sesli sohbet sitelerine rahatlıkla birden fazla giriş yapabilir veya birden fazla siteye girebilrsiniz.

 Google.com.tr üzerinden Sandboxie araması yaparak resmi sitesi üzerinden veya indirme sitelerinden rahatlıkla indirebilirsiniz.

Sesli sohbet için Sandboxie kurulumu Resimli anlatim.

Resim 1:Google üzerinden arama yapiyoruz.

 

   

Resim 2: Arama sonucundan ben resmi sitesinden indirmeyi tercih ettim.Siz isterseniz diğer sitelerden indirebilirsiniz.

Kırmızı balon ile belirtilen indirme sekmesinden downland işlemini başlatıyoruz.

 

Resim 3:İndirme işlemi bittikden sonra indirdiğimiz kurulum yazılımına tıklayarak kurulumu başlatıyoruz.Kurulum yonlendirmesine gore kurulumu gerçekleştiriyoruz.

Kurulumda yonlendirme basit ve anlaşılır oldugu için o sebepden onla ilgili resim eklemedim.Zaten kurulum başlangıcında dil seçeneği mevcut oldugundan kolayca kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kurulum işlemi bittikden sonra basit olarak explorer yada istediğiniz tarayıcı üzerine sağ click yaptığınız takdirde sandboxie ile çalıştır seçeneğine tıklıyoruz daha sonra tarayıcı sandboxie ile açılacaktır ve seslisohbet sitesine rahatlıkla normal explorer kullandığınız şekilde giriş yapabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Sandboxie nedir ?

 

Yazar : 350
25 Eylül Pazar 15:12
5760 Görüntüleme

Etiketler:


Gönder

POPÜLER YORUMLAR