sesli sohbet,seslisohbet,sesli chat,seslichat,sesli siteler,sohbet siteleri,sesli siteler,kamerali sohbet,

147Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Merhaba değerleri üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz.Bildiginiz üzere sesli sohbet  paneline bir bilgisayardan sadece bir giriş yapılabilmektedir.Aynı anda farklı iki siteye yada aynı siteye birden fazla giriş normal olarak yapılamamaktadır.Lakin,sanal bilgisayar veya benzeri yazılımlarla rahatlıkla coklu giriş yapılabilmekte.

 Genel olarak sanal disk (Sanal pc )oluşturan yazılımların kullanma amacı birden cok işletim sistemi ( veya işletim sistemi çekirdegi ) olarak bilinen Gnu/ linux,windows xp v.s gibi sistemleri bir bilgisayar üzerinden kullanılmasına olanak sağlamaktadır.Birden fazla işletim sistemini bir bilgisayar üzerinden kullanmak isteyen kişiler genelde yazılım ve web guvenlik ile uğraşan kişilerdir.

 Çoğunlukla vmware workstation sanal pc kullanılmaktadır ve vmware workstation üzerine bir çok işletim sistemini kurabilir bir bilgisayar üzerinden birden fazla bilgisayar kullanmış olursunuz.

Fakat,vmware workstation dan kolay kullanımlı ve seslisohbet sitelerine hızlı ve basit bir şekilde birden fazla giriş yapılmasına olanak saglayan ayrıca guvenilmeyen baglantıları veya dosyaları üzerinde açmanıza olanak sağlayan sandboxie ile sesli sohbet sitelerine rahatlıkla birden fazla giriş yapabilir veya birden fazla siteye girebilrsiniz.

 Google.com.tr üzerinden Sandboxie araması yaparak resmi sitesi üzerinden veya indirme sitelerinden rahatlıkla indirebilirsiniz.

Sesli sohbet için Sandboxie kurulumu Resimli anlatim.

Resim 1:Google üzerinden arama yapiyoruz.

 

   

Resim 2: Arama sonucundan ben resmi sitesinden indirmeyi tercih ettim.Siz isterseniz diğer sitelerden indirebilirsiniz.

Kırmızı balon ile belirtilen indirme sekmesinden downland işlemini başlatıyoruz.

 

Resim 3:İndirme işlemi bittikden sonra indirdiğimiz kurulum yazılımına tıklayarak kurulumu başlatıyoruz.Kurulum yonlendirmesine gore kurulumu gerçekleştiriyoruz.

Kurulumda yonlendirme basit ve anlaşılır oldugu için o sebepden onla ilgili resim eklemedim.Zaten kurulum başlangıcında dil seçeneği mevcut oldugundan kolayca kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kurulum işlemi bittikden sonra basit olarak explorer yada istediğiniz tarayıcı üzerine sağ click yaptığınız takdirde sandboxie ile çalıştır seçeneğine tıklıyoruz daha sonra tarayıcı sandboxie ile açılacaktır ve seslisohbet sitesine rahatlıkla normal explorer kullandığınız şekilde giriş yapabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Sandboxie nedir ?

 

Yazar :
25 Eyl 2016
4091 Görüntüleme

Tags: