sesli sohbet,seslisohbet,sesli chat,seslichat,sesli siteler,sohbet siteleri,sesli siteler,kamerali sohbet,

151Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

sesli sohbet ban ve gag nedenleri? Ban ve gag başlıklı makalemiz içerisinde sizlere,sohbet odalarında sistem yasaklamalarından olan ban ve gag nedenlerini anlatmaya çalışacağız.Sesli siteler arasında her sitenin ayrı kuralları olduğu gibi benzer kurallarıda bulunmaktadır.Fakat,genel olarak hemen hemen ban ve gag sebepleri aynı olmaktadır.Bir siteye reklam yaparsa,reklamı yapan kişi genellikle gag veya ban cezasına maruz kalır.

 Öncelikle ban nedir? onu kısaca belirtelim!

Seslisite içerisinde bulunan görevlilerin sahip olduğu yetkiler arasında bulunan ve dilerse site sahibi veya en üst düzeydeki yönetici,ban yetkisini istediği yetkiliye verebilir yada vermeyebilir.Genel olarak her yetkili de ban yetkisi bulunmaktadır.Ban komutu,site içerisinde site kurallarına aykırı davranan kişiyi,sistemden süreli veya süresiz olarak uzaklaştırma komutudur.

Resimde banlı olan kişinin karşılaştığı uyarı mesajı bulunmaktadır.

seslisohbet ban

  

  Ban sebepleri!

Başlıca ban sebepleri,küfür ve hakaret içeren söylemlerde bulunmak.Site içerisinde,diğer kullanıcıları sürekli olarak,uyarılara aldırış etmeden,rahatsızlık vermeye devam etmek,reklam yapmak,siteye zarar vermeye çalışmak gibi sebeplerden ötürü,ban komutu ilgili kişi için kullanılmaktadır.

    Gag nedir?

Gag,ban gibi sistemden uzaklaştırmak yerine,gag komutu kullanılan kişinin sohbet odaları içerisinde bulunabilmesine fakat odalar içerisinde,yazı,ikon,sesli chat ve kameralı sohbet özelliklerini kullanamasına sebeptir.Gag komutu kullanılan kişi,oda içerisinde sesli ve yazımsal sohbetleri duyabilir ve okuyabilir,kamerası açık olan kullanıcıları görebilir fakat bu özellikleri kullanamaz.

    Gag sebepleri!

Yine ban sebep ile gag sebepleri hemen hemen aynı olmaktadır.Bu sesli siteler arasında değişebilmektedir.Reklam atarsanız,kişileri rahatsız ederseniz,site kuralları dışı davranışlarda ısrarcı olursanız yine gag komutu ile sistem içerisinde kişi yasaklanmış olur.

    Yukarıda,sadece ban ve gag nedenlerine,örneklerdi yine belirtmek isteriz ki,her sesli site için bu değişmektedir.Kameralı sohbet siteleri içerisinde site yönetimi bu sebepleri ve daha fazlalarına kendi yönetim kurallarına göre düzenlemektedir.Sizlere,tavsiyemiz seslichat sitelerine giriş yaptığınız zaman kısa bir zaman ayırarak site kuralları nı okumanızdır.

  İyi eğlenceler bansız ve gagsız sohbetler dileriz.   

Yazar :
22 Kas 2016
3851 Görüntüleme

Tags: